mobilya grubu

Banyo

Banyo Dolabı Nedir? Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?  Banyo dolabı, içerisinde banyoda kullandığımız malzemeleri bulunduran, farklı yapı malzemeleri ile üretilebilen bir dolap çeşididir. Banyo dolabı, banyo tasarımını etkileyen alanların başında gelir. Bir mutfak için mutfak dolabı ne ise, salon için koltuk ne ise banyo içinde banyo dolabı o dur. Ancak banyo dekorasyonu yaparken Banyo dolabına yeteri kadar dikkat ediyor muyuz? Önceliklerimiz ne kadar doğru?

Evin her köşesini döşerken önceliği nelere veriyorsunuz diye bir soru yöneltsem sizlere; büyük ihtimalle aldığım cevap öncelikle göz zevkime ve kullanışına göre olurdu. Peki, banyo dolaplarında önceliğimiz göz zevki mi olmalı?

Düşünün dolaplarınızı istediğiniz renk, istediğiniz malzemeden, istediğiniz model yaptırdınız ya da aldınız fakat banyonuz küçük ya da büyük oluşuna dikkat etmediyseniz, malzemenin yüzeyine yapısına dikkat etmediyseniz ileride kullanırken rahatsız olmaz mısınız ?

Mutfak

Mutfak Dolabı yaptırırken nelere dikkat etmeliyim? Hangi malzeme daha kaliteli?

Mutfak Dolabı yaptırırken öncelikle vermeniz gereken karar dolaplarınızın ve mutfak tezgâhınızın yapımında hangi malzemenin kullanılacağıdır. Dolapların ana gövdelerinde ve kapak kısımlarında farklı malzemeler kullanılabilir gövdede kullanılabilecek en kaliteli malzeme MDF malzemesidir. MDF İngilizce Medium-Density- Fibreboard kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe’ye orta yoğunluklu odun lifi plakası olarak çevrilebilir. MDF odun liflerinin, sıcakta sertleşen sentetik reçine yapıştırıcılar ile karıştırılıp preslenmesi sonucu elde edilir. MDF plakalrın üzerinin teknolojik emprenye makineleriyle melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez hale gelen dekor kâğıdı ile kaplanmasıyla elde edilen malzemeye MDF Lam denir. Sunta ise basit odun parçalarının sentetik reçinelerle preslenmesi ile elde edilen daha basit bir malzemedir. Ekonomik açıdan daha uygun olması nedeniyle mutfak gövdelerinde sıklıkla Sunta malzeme kullanılır.

İç Kapı

İç Kapı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir? İç kapılar evimizin görüşünde en büyük rolü oynayan mobilyalardandır. Her evde 4-10 arasında iç kapı bulunmaktadır. Hal böyle olunca iç kapı satın almadan önce iyice araştırmalı ve fiyat kalite oranı dikkate alınarak en iyi iç kapı modeli tercih edilmelidir. İç kapılar bazen aynı modelde bazende birbirinden farklı modelde kullanılır. Geçmişten günümüzde iç kapı modellerinin tasarımı ve montajı oldukça farklılaşmıştır. Günümüzde işlevsel olarak birbirinden pek farkı olmayan iç kapılarda en önemli unsur tasarım ve dekoratif üstünlüktür. Bugün bu yazımızda iç kapı modelleri ve özellikleri nelerdir? Nasıl olmalıdır? bunu inceleyeceğiz. Haydi başlayalım!

Ahşap Kaplama Kapılar Ahşap Kaplama Kapılar çok uzun zamandır kullanılan bir kapı modelidir. Günümüzde geçerliliğini yitirmemiş ve hala sıkça kullanılan ahşap kaplama kapılar yapı itibariyle iç kapı modellerinde kullanılmaya en uygun malzemedir diyebiliriz. Ahşap yüzeyi sayesinde her mobilyaya modeline uyabilir ve tasarım olarak güzel bir görünüm oluşturabilir. Üretim aşamasında ağaç yüzeyleri farklı kalınlıkta kesilerek birbirinden farklı doğal kaplamalar elde edilebilir. Kesim aşamasının ardından MDF üzerine özel işlem ile yapıştırılarak ahşap kaplamalı kapılarda kullanılan yüzey ortaya çıkar. Ahşap Kaplama Kapıların bir diğer özelliği ise boya gerektirmemesidir. Yüzeyinde sadece cila kullanılarak istenilen güzelliğe ulaşabilir. Ahşap Kaplama Kapılar doğal yapısı sayesinde boyaya ihtiyaç duymazlar. İş yeri veya geniş alanlar için çift kanat olarak istenilen genişlikte üretilebilmektedir. Ahşap Kaplama Kapıların en büyük avantajlarından biride fiyatıdır. Diğer kapı türlerine göre çok daha ucuz ve ekonomiktir. Kullanıcılar kaplama olduğu için kararsız kalsa da ahşap kapılardan pek farkı yoktur. Birçok farklı özelliği ve işlevsel üstünlüğü sayesinde yüzlerce yıldır kullanılan ahşap kapılar iç kapı modellerine en uygun kapılardandır.

Mimari Projeler

İletişim Hakkımızda

Mimari Sistemler

Sizi arayalım